Teatr Arka zajmuje się terapią przez sztukę czyli arteterapią. Poprzez teatr niepełnosprawni aktorzy wyrażają swoje emocje, pracując nad swoimi ograniczeniami fizycznymi . Spotkaliśmy się z terapeutką, reżyserem oraz aktorami pracującymi tam. Odpowiedzieli nam oni o szczegółach pracy w teatrze Arka oraz o jego historii.
Dla zakładu OLW zorganizowaliśmy kiermasz wielkanocny. Sprzedaliśmy ozdoby wykonane przez dzieci z zakładu przy współpracy z opiekunami. Udało nam się zebrać ponad 1000 zł, które przekazaliśmy na rzecz małych pacjentów ośrodka.
Rozmawialiśmy z Panem Michałem Piechelem, który pomimo ciężkiej niepełnosprawności skończył studia i spełnił swoje marzenia o zaistnieniu w polityce. W 2014 roku wybrany został na radnego Wrocławia. Powiedział nam o swoich pomysłach na zmiany, które w szczególności dotyczą praw osób niepełnosprawnych. Pan Michał pokazał nam, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizowaniu własnych celów i marzeń.
Kiedy realizowaliśmy projekt największe wrażenie zrobili na nas niepełnosprawni aktorzy z teatru Arka, byliśmy zachwyceni ich świetną i naturalną grą na scenie. Nie było po nich widać stresu ani sztuczności. Przedstawienia, w których uczestniczyliśmy „Oskar i Pani Róża” oraz „Król Maciuś Pierwszy i Wrocławskie Krasnale” były doskonałe pod względem artystycznym i pełne ciepła i wrażliwości. Realizacja projektu była dla nas wspaniałą, choć pracowitą, niezapomnianą przygodą. Wiele się nauczyliśmy, zdobyliśmy wiedzę i przekonanie, że w przyszłości będziemy starali się budować społeczeństwo, w którym będzie miejsce dla każdego - silnego czy słabego. Podczas Szkolnego Dnia Projektów mogliśmy podzielić się nabytą wiedzą i doświadczeniem z rówieśnikami, co spotkało się z żywym zainteresowaniem słuchaczy.